Stravujte podle chuti!

nevim co je dnešní svět

7. prosince 2017 v 10:41 | zheclá vyšruganá es |  nechutný kecy
Serete mě. Sereš mě, marxistickej pozére, sereš mě, neoliberalistickej, lacině anti-komunistickej jákobe. Vy oba dva jste na opačném spektru dění, ale jste si neskutečně podobní. Jeden nadává na kapitalismus a neoliberalismus druhej na socialimus a komunismus. Oba dva máte svá dogmata, jákobe, tobě se zježí srst, jen se řekne cokoliv s přídechem minulého režimu, třeba družstvo, stigmatizováno svou minulostí ho odsuzuješ a říkáš, že nefunguje a že už se žádné nové netvoří. To víš, že se družstva tvoří a fungují. Pozére, ty nechceš pracovat. je ti to vidět na očích i na uších. Ospravedlňuješ si to tím, že nechceš bejt vykořisťovanej a že za tu tvou nechuť můžou buržousti a kapitalisti.

To byl osobní útok na začátek, teď něco obecnějšího.

Dnešní doba nezná jedno hrozně důležité slovo, a sice OHLED. Nikdo nebere ohledy na nic a je jedno, jestli jsi levičák nebo pravičák, jestli jsi liberální nebo autoritářskej. Je jedno jestli jsi komunista, marxista, kapitalista, socialista, buržoaza, cokoliv, všechno házíš do jednoho pytle. Plošně všechno. Ohled na to, že komunismus není jen minulý režim, který byl ostrašujícím případem, jak se může zvrhnout i kapitalismus? Ohled na to, že neoliberalismus není svaté dogma, jen proto, že máme svobodu? Že já se taky můžu plést? Dneska se nikdo neptá, dneska nikdo neuzná svou chybu. Při téhle větě mě napadá jedno jméno. Andrej Babiš. Ale to je téma na dlouho a byla bych ještě víc nasrnaná a potopená ve spleenu.

Lidi fakt nevěděj, jak se svou svobodou nakládat, protože bojují za to, aby byla omezována. Postavit zeď okolo Česka! Ať sem ty čmoudi nemůžou. Už jim ale nedochází, že právě tý zdi, toho železnýho drátu, jsme se tak horko těžko zbavovali před 30 lety. Že oplocený hranice z nich dělají vězně.

Politici dnes...kapitola sama o sobě. Kam jsme se to dostali? Koalice ANO, SPD a KSČM, to kdyby řekl někdo před půl rokem, označí ho za blázna. Co den, to nějaký absurdní výrok někoho z nové PS. Bez nadhledu, bez ÚCTY, bez OHLEDU.

Hlavní je zisk. Zachování planety, životního prostředí, místa, kde bychom mohli žít? Pche, na to se dneska nehraje. Vytěžme všechno, zničme tím bylení stovkám lidí a kažme podmínky jejich sousedů, tvořme tím lokální regionální uprchlíky.

Vůbec nechci vědět, jak se to bude vyvíjet dál. V Česku, v Evropě, V USA, na Blízkém východě, vůbec v celém širém světě a taky v Africe. O té se vůbec nemluví, ale ty podmínky, jaké tam jsou, jsou příšerné. Vyjmenujte mi státy, kde není nějaká válka, konfilkt, povstání, epidemie...

Ale to je jen takový halekání od témata k tématu...beru ohled na to, že to možná vidím všchno hodně černě. Ale když ono to snad ani jinak nejde. Svět v rukou oligarchů, nadnárodních korporátů a lidí, kteří jdou přes mrtvoly za ziskem. Všechno mnohdy skryto pod názvem demokracie.

Je to znásilnění svobody a všech morálních hodnot.

Když nacisti a komunisti ze SSSR vyvražďovali inteligenci, vůbec neměli tušení, jaký to bude mít následky až do dnešní doby. Chyběla tu celá generace chytrých a sečtělých lidí, kteří věděli. A možná pořád chybí.

tak to by asi už stačilo

čau
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nigredo Nigredo | Web | 7. prosince 2017 v 13:17 | Reagovat

Smutně pravdivý článek...Nevím, kam to všechno spěje.

2 zhec es zhec es | 2. ledna 2018 v 16:05 | Reagovat

[1]: snad je to jen neodvratitelnej vývoj k něčemu lepšímu, konforntace polarit vytváří nové myšenky, které se třeba uchytí a zlepší svět...nebo taky ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama