Stravujte podle chuti!

Kdybyování

31. ledna 2016 v 20:08 | Es |  kecy, co nevešly se ani do análu, sem tam konspirace
Přemýšleli jste někdy o tom, co by se stalo, kdyby se najednou z ničeho nic objevili mimozemšťané? Určitě o tom každý už někdy chvilku přemýšlel, stejně tak já, jen teď mě to při pomyšlení na situaci ve světe trklo a donutilo napsat článek.

Víte co, máme problémů dost jen my lidé, problémů až nad hlavu. Lidé jsou rozděleni na státy a ty spolu buď mají spojenectví nebo spolu válčí, nebo něco složitého mezi tím. Máme bohatou historii plnou záště a starých křivd. A teď, co kdyby přiletěli. Oni. Nikdo nemůže říct, jak by vůbec vypadali. Dalo by se vůbec říkat, že přiletěli? Samozřejmě jsou tady takový ty šumy o ufo jako létajících talířích, ale to mi přijde poněkud...dětinské? Třeba je celá ta ufo věc založená na nějaké skutečnosti mně neznámé, což je při mých vědomostech středoškoláka velmi pravděpodobné, ale osobně si nemyslím, že by takhle vypadali, takhle přiletěli.

Jen ale...moc by mě zajímalo, jak by se rozdělila společnost. Vemte si třeba, kdyby to byli váleční uprchlíci, kteří by objevili naši planetu jako spásnou a zdejší prostředí by jim vyhovovalo, tzn. by byli třeba taky na bázi uhlíku jako my, a zdejší vzduch by jim nedělal problémy, protože teď budeme předpokládat, že budou potřebovat dýchat (fajn, už se do těch všech předpokladů začínám hezky zamotávat :D). No a to by znamenalo, že by měli mnohem lepší techniku než my, což by je jaksi dělalo vyššími bytostmi než lidstvo. Tu techniku odvozuju z toho, že by sem vůbec doletěli, což by znamenalo, že musí být nejmíň na stejné úrovni jako my, plus by museli být mnohem na vyšší, protože na žádné z planet, ke kterým kdy doletěly naše sondy a přístroje, nebyl zaznamenán život (možná domněnky pod ledem na Europě, ale to je tak všechno), takže by museli přiletět ze strašné dálky.

No a teď co....vedou se tu války, Evropa je plná uprchlíků naší rasy...myslím, že by hodně lidí procitlo a uvědomilo si, že jsme vlastně všichni jedné rasy, jedné krve. Tou rasou myslím člověka, protože musíme uvažovat v mnohem širších okruzích než je planeta Země, kde je sice více ras - černá, bílá, žlutá, červená, a různé míchaniny (to mě vede k napsání článku o stupidní politické korektnosti dnešních dní...poserte se z toho, že jsem člověka označila barvou) - ale zároveň jsme všichni člověkem. A rasami tak myslím je - mimozemšťany (proč to slovo zní tak triviálně?) - a rasu lidí. Upřímně, už vidím ten boj Ruska a USA, které by se je tu snažily uvítat. Dost možná by skončili za plotem, jak máme zvykem s někým ,,nemístním", ale kdo by měl jejich náklonost, rozuměj techniku, měl by jistojistě navrch.

To byly ale všechno úvahy, kdyby byli oni sami zraněnými a uprchlíky hledající azyl a pomoc, ale co kdyby buď oni sami, nebo nepřátelé uprchlíků, nás začali ohrožovat? Uprímně, asi bychom neměli moc šancí. Ale zase...byl by určen jeden jediný cíl a kdo by se ptal na práva cizích a dost možná děsivých organismů? Bylo by to asi poprvé, co by se lidstvo na něčem spojilo...protože by se utvořila nová hodnota, a sice uvědomnění si, že jsme všichni jeden druh. Že my jsme teď všichni sousedé, ne rozděleni na byty, čtvrti, města, kraje, provincie, státy, kontinenty, jako je tomu teď, ale že všichni teď spolu sdílíme, nebo lépe - si uvědomujeme, že všichni jsme doma na stejném místě - na planetě Zemi. Bylo by jedno, jestli ty věříš v Alláha, v Boha, v sebe sama nebo uctíváš Buddhu, Jahve, špagety nebo Satana, nezáleželo by na tom, zda jsi černý, bílý, jakkoliv barevný, jestli se ti líbí stejné pohlaví, nebo se necítíš být tělesně tím, čím jsi. Všichni bychom byli jeden národ se stejným cílem - ochránit náš domov.

Teď bych měla článek ukončit, abychom se vezli na optimistické vlně, ale stejně mi to nedá...protože vždycky se najde někdo, kdo převrátí kabát. A tady by vznikl nový roměr hříchu - zradit svou vlastní rasu. Rasu člověka. Ovšem...pokud by se s mimozemšťany rozthl pytel, tak by se to začalo podobat rasové rozdělenosti mezi člověkem, chápete, takže by se se lidé začali rozdělovat na xenofoby a sluníčkáře a rasová celistvost a neoblomnost by byla považována za rasismus, jako je teď, a jelo by to celé od znova při starém...takže už vím, o čem bude další článek - o rasismu a převrácené politické korektnosti dnešního světa.

P.S.: Článek je založen na domnělých skutečnostech, takže to berte s rezervou, ale určitě zajímají mě vaše názory!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bay. Bay. | Web | 31. ledna 2016 v 20:56 | Reagovat

Som ohúrená rozsahom článku, málokedy tu natrafím na niečo kvalitné.

K obsahu, nie som si istá, či sa mám držať toho, že článok je o mimozemšťanoch alebo o "uprchlíkoch", pretože mi to príde tak moc reálne, že sa mi o mimozemšťanoch ani nechce premýšľať.
Každopádne, článok je mimoriadne na zamyslenie, asi tu ešte chvíľu pobudnem. :D

2 Bocian Bocian | E-mail | Web | 31. ledna 2016 v 21:01 | Reagovat

A čo ak by sa fyzická aj akákoľvek iná stránka mimozemšťanov vymykala nášmu chápaniu a poznaniu? Trebárs by sa vedeli nejak účinne maskovať a boli by veľkí asi ako náš jednobunkovec či skôr vírus. Je to zvláštne, ale na moment som si predstavil taký mikro alebo až nano skopický svet. Neviem sa do toho vcítiť, ale tu si každý predstavuje iba zeleného čudáka s veľkou hlavou. Kľudne to môže byť aj stolička! :-D

3 ten opeřenec es ten opeřenec es | Web | 31. ledna 2016 v 21:33 | Reagovat

[1]: s tou délkou jsem se ještě musela krotit :-D ...článek byl původně zamýšlen o mimozemštanech, ovšem stalo se, že jsem propojila dvě poněkud odlišná témata a záhadně si celekem sedla do noty :-D

[2]: rozumím, ale v článku se přikláním ke skutečnosti, že by byli podobní nám, to jest hmotní, pro nás viditelní a tudíž by nás dokázali ovlivnit, viz post scriptum :-D ale samozřejmě, přemýšlet jen ve sféře nám známé je zavádějící, protože mimozemský život může představovat cokoliv...třeba forma energie, která ani nepotřebuje techniku na přepravu, nebo jak říkáš, byli by velikosti viru a celkově celé tohle téma je poněkud kontroverzní a každý o něm smýšlí jinak a v každé hlavě je natoliko možností, jako je ve vesmíru...a co my víme, třeba to všechno řídí naše hlava a my sami jsme myšlenkami uvnitř nějaké hlavy :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama