Stravujte podle chuti!

Muslimští Arabáči jsou také lidé

15. července 2015 v 21:11 | Es |  kecy, co nevešly se ani do análu, sem tam konspirace
Včera večer jsem provedla něco, o čem se má matka nesmí nidky dovědět! Co tak hrozného to mohlo být? Jednuduše jsem se bavila s muslimem. S Arabáčem! Moje matka je proti všemu muslimskému, proti všem muslimům a všemu, co islámem jen trochu zavání. Všichni jsou špatní, stejní.

To je přesně to, co se u náboženství použít nedá. Chápu, že určitá rasa či komunita má podobné charakterové rysy a můžeme tak předpokládat, že většina z nich se chovají velmi podobně, ale věřící jsou z jiných koutů světa, možná je spojuje stejná víra, nicméně tu si každý může vyložit jinak, tzn. ne všichni jsou stejní.


A kde jsme vlastně narazila na nějakého Arabáče? Na omegle.com, kde se můžete anonymně bavit s kýmkoliv z různých koutů světa, bez zakládání účtu. Potkala jsem tam nesčetně lidí, 80% z nich byli kluci/chlapi, kteří chtěli snapchat nebo kik. Zbylých dvacet procent se víceméně bavilo nezávazně. Mezi ně patřil i onen muslim. Už jen začátek koverzace sliboval normálního člověka. Žádné f/m (female/male) nebo asl (age, sex, lacation) ani horny boy wants girl on spachat. Jednoduše jsme se pozdravili, optali se, jak se máme a odkud pocházíme.

Měli jsme toho i přes to, že oba žijeme na jiných a tak odlišných kontinentech, mnoho společného. Původně jsme si psali francouzsky, ale požádal mě, zda bychom mohli přejít do angličtiny. Paradoxně jsme oba umem francouzštiny dvakrát neoplývali. Bavili jsme se o našich zájmech a zjistili jsme, že jsou velmi podobné.

Když jsme se bavili o jídle, dozvěděla jsem se šokující fakt. Věděla jsem, že během ramadánu se nesmí přes den jíst, ale dokonce ani pít! Dokážete si představit měsíc ve 40°vedru, protože ramadán je uprosřed léta, přežívat denně 16 hodin (od 3:21 do 19:00) bez možnosti napít se? Když jsem mu říkala, že to je striktní, souhlasil se mnou. A když jsem se zmínila, že my si tu naštěstí můžeme jíst a pít kdy a co chceme, trochu jsem se bála, že slovně zaútočí, ale řekl jen, že ví. Neptal se mě, zda jsem věřící. Povídal si se mnou, i když věděl, že mám pravděpodobně jinou víru (ve skutečnosti se k žádné nehlásím).

Byl opravdu milý, ale celou dobu mi připadal skleslý. Nakonec jsem se dozvěděla, že nemůže ani jíst, protože má problémy. Správně jsem odhadla, že citové. Jeho problém byl, že se s ním rozešla dívka uprostřed léta kvůli mnohým důvodům. Neptala jsem se, jaké, snažila jsem se ho trochu podpořit. Říkal, že pro něj byla vším, protože je ten izolovaný typ od ostatních lidí, takže tím ten rozchod pro něj byl ještě horší.

Probírali jsme úroveň uživatelů omegle. Strachoval se, zda jsem používala i videokameru. Děkoval bohu, když jsem ho ujistila, že ne. Prý je tam 80% kluků, kteří hledají holku tím, že mají kameru velmi blízko svým dolním partiím. Byl také rád, že našel někoho, kdo se s ním chce jen nezávazně bavit. Říkal, že to byla nejdelší konverzace, co na omegle kdy měl.

Už byla jedna hodina ráno a už se mi chtělo spát. Začali jsme se loučit a ptal se, jestli si ještě někdy někde můžeme povídat a zdůrazňoval, že nechce žádný snapchat nebo kik. Vyměnili jsme si emaily. Díky tomu jsem zjistila, že mu bylo sedmnáct.

Co se problému s uprchlíky týče, ani po tomto zážitku se můj názor na věc nezměnil - mísení kultur nikdy nedopadlo dobře a nikdy nedopadne. Navrhovala bych spíše podporu přímo v jejich zemích.

Ale nezapomeňte, že muslimové jsou také lidé. Také mají city. Ne všichni se hlásí k Islámskému státu - to je pouze radikální menšina. Na světě je přes miliardu lidí vyznávajících islám. Myslíte, že kdyby většina z nich byla zlá, třeba jako ti z IS, myslíte, že bychom tu my, bezvěrci a lidé s jinou vírou, ještě byli?
Vaše Es
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 25. srpna 2015 v 9:29 | Reagovat

Ano, souhlasím hlavně s posledním odstavcem. Není nutné házet všechny do jednoho pytle, navíc se celá ta věc s IS strašně nafukuje. Oni neřeknou přesné údaje, ale postrčí lidi aby si mysleli bůhvíco. No nic.

Souhlasím, muslimové jako jedinci jsou spíše neovlivnění touhle radikálností. nevidím v jejich útěku žádný systém, nebo postranní úmysly kolonizace - to ale pochopitelně nic nemění na tom, že pro Evropu to bude teprve průser.

Omegle jsem nikdy nezkoušel, jen párkrát chatroulette, i když mé zkušenosti jsou skoro totožné s tvými, až na to, že jsem tam vlastně nikoho tak zajímavého a ochotného si povídat smysluplně (či snad francouzsky :D) nepotkal. Máš to holka štěstí :D

2 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 30. srpna 2015 v 22:44 | Reagovat

Během prázdnin jsem dlouho nebyla v kontaktu s okolním světem, takže mě dost vyděsilo, když jsem se před pár dny dívala na zprávy. Situace se o dost zhoršila, přijde mi - plot u maďarsko-srbských hranic (který ovšem stejně překračují), bezmocná Makedonie a spousta dalších. Kdo ví, zda je ona konspirce o invazi pravdivá nebo ne, každopádně by to byl opravdu šikovný způsob, nemůžeme přece střílet do neozbrojených lidí. I když kdybychom překročili nelegálně hranice jejich států, u drtivé většiny tam mají právo do nás střelit, nebo aspoň dát do vězení. Tam ale taky nemají demokracii, že.

Bylo těžké najít někoho, s kým by se dalo bavit, ale pár se jich překvapivě našlo. To štěstí bych ale klidně uplatnila někde jinde, páč já mám neustále smůlu... :D

Ale myslím, že asi nemá cenu se teď zabývat uprchlíky a válkami. Je to možná trochu sobecké, ale měli bychom si užívat života, zvlášť my "mladí", dokud máme ještě tu možnost a nekazit si to chmurnými myšlenkami nebo snad strachem. Protože co třeba já můžu udělat proti uprchlíkům (nebo pro ně, no)? Já naprosté a čiré nic. :-?  :-D

3 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 19. října 2015 v 15:57 | Reagovat

[2]: Není pravda, vždycky se dá něco dělat ;) Ať už podpoříš nějaké hnutí nebo vyjádříš svůj názor. Lidi si myslí, že jejich hlas nemá žádnou váhu, přitom kdyby jej všichni používali, na světě by se spoustu věcí hodně změnilo.

Taky nevím, jak se tohle vyvine, ale přece jen v parlamentu EU snad nesedí jen smí blbci a přece jen mají prostředky situaci nějak logicky a humánně řešit. Je kolem toho jen velký halo z naší strany, možná to chce trochu jinou formu pomoci :/

4 ten opeřenec es ten opeřenec es | 28. října 2015 v 22:09 | Reagovat

[3]: Nejdříve jsem byla rozhodně proti uprchlíkům. Že be tu nechci atd. Jenže naše učitelka děejepisu mi na začátku školního roku otevřela oči. Uvědomila jsem si, zě těch pár tisíc běženců, roti kgerým se tak urputně bráníme, nám nesebere všechnj práci, neznásilní všechny ženy a dívky, nezboří všechny kostely a nevystaví místo nich mešity.

A kdyby snad ano, ukázalo by to na to, jak je náš národ slabý. Když si ony Syřany ,,přechováme", naučíme je našim způsobům, něčeho tím dosáhneme - pokroku. Nebo naše kultura za nic  nestojí? A měli bychom si uvědomit, že tito lidé šli převážně pěšky sem až z Blízkého východu, bak pevnou vůli musí mít? Dokázali bychom to my také? A hlavně, oni utíkají před válkou. Před válkou, na které se podílí i Západ - my.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama