Stravujte podle chuti!

Můj přítel ukulele

28. května 2015 v 15:53 | Es |  nechutný kecy
S radostí vám oznamuji, že mi dnes z Prahy došlo ukulele. Nádherné, mahagonovo-sapelové, sopránové ukulele s černými nylonovými strunami. Pokud by vás zajímalo, kolik takové ukulele stojí, vězte, že cenové rozmezí je velmi rozsáhlé, a to od 700 korun po 25 00 korun a možná ještě dál. Já osobně jsem nechtěla za ukulele dávat celé jmění, na druhou stranu jsem ale byla ohchotná připlatit za kvalitu, takže po pročítání recenzí, doporučení a odborných článků jsem si vybrala tohoto miláška za 1990 kč, v ceně i obal!
Je docela fuška naladit struny ukulele na G, C, E a A, když si myslíte, že to má být G, D, E, A! Pak jsem ale nažhavila internet a už to jelo - D tam nemá co dělat, místo něho má být C! No a konečně to začalo znít. Hraju na kytaru už asi pátým rokem, takže nějaký ten rytmus umím, stačilo se jen podívat na akordy a vzhledem k tomu, že uke má jen 4 struny, nebylo dvakrát těžké si je zapamatovat.

Nedalo mi to a musela jsem vyzkoušet Somewhere Over The Rainbow, taková ta vleklá písnička, co ji proslavila ona tichomořská velryba osobnost, jménem Israel Kamakawiwo'ole. Jestli jste někdy viděli jeho fotku, víte, proč nechápu, jak mohl na takové maličkaté ukulel hrát. Mně samotné se prsty stěží vměstnají mezi pražce! Pro představu, jak je vlastně ukulele veliké (malinké), jsem vám vyfotila i nádhernou profesionálně-uměleckou fotku s mojí rukou! Z fotek to tak nevyzní, ale je opravdu malinké. Tak malinké, že krk je těžší než tělo, a ukulele trochu přepadává, pokud ho nepřidržíte.


Takže až někde uvidíte trapčit holku po ulici s ukulelem, nejspíš máte tu čest spatřit mne (zas tak moc bych se naradovala ale... :D)!
Vaše ukulelistka Es
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama