Stravujte podle chuti!

Bezmoc

20. dubna 2015 v 21:27 | Es |  kecy, co nevešly se ani do análu, sem tam konspirace
Poslední dobou se mi v hlavě rodí spousta bezmoc vyvolávajících myšlenek. Hodně tomu přispívá také to, že právě čtu 1984 od Orwella a předtím jsem přečetla Dárce od Lowryové. Rozhodně doporučuji, ale určitě mnozí z vás již četli. A také jsem před chvílí znovu shlédla video The Lie We Live, pokud jste ještě neviděli, podívejte se na to, až dočtete článek, prosím, je to na jeho konci.

Přijde mi, že žádné východisko není, že se to nedá nijak vyřešit, protože svět je moc velký, žije v něm spousta lidí s odlišným názorem, odlišnou kulturou, se zvyklostmi, které nejdou vzít zpět.


Hlavní otázky, které si pokládám jsou: co to vlastně jím? Uvědomuju si, že to je plné chemikálií? Radši si koupím něco zdravého, než tuhle müsli tyčku, třeba jablko, pomeranč. Jenže, ač se to tváří zdravě, vyrostlo to na chemikáliích. Ve sklenících. Dozrálo to v kamionu nebo v letadle. Opravdu to chci jíst?


Jenže co mám dělat? V obchodech nic jiného není. Samozřejmě tu jsou bio potraviny, ale řekněte mi proč, proč vlastně by měly být dražší? Nemělo by to fungovat tak, že přirozené věci jsou levnější a upravené a vyšperkované dražšší? Jenže chemikálie jsou přece mnohem levnější, tak proč používat poctivé suroviny, že? No a kde ty kvalitní vlastně vzít, když se vesměs pěstují jen ty chemicky upravované?

Když si chcete dát maso, myslíte třeba na to, že to dříve bylo žijící zvíře - není tey barbarské pojídat něco, co mělo dřív duši? Ne, není. Je to přirozený koloběh života. Vegetariáni nechť jsou si vegetariány, ale já bych bez masa žít nemohla. Jenže tu znovu máme ono pověstné ale. Tentokrát to je ,,výroba masa". Myslím tím účelové pěstování dobytka a drůbeže pouze pro zpracování na maso. Ano, proč ne, když jste na farmě a věnujete zvířatům péči, ale když je zavřete do kójí, nedejbože klecí... tohle JE barbarské. Jenže co můžeme dělat? V obchodech prodávají právě toto sériově vyráběné maso. Ale my potřebujeme maso, musíme si ho tedy koupit. A nemůžeme prostě všechny přesvědčit, aby to přestali kupovat a donutit firmy, aby krávám, slepicím atd. dávali nějakou péči. Na to není čas, na světě žije sedm miliard lidí, všechno potřebuje být rychle hotové, neřeší se poměr mezi kvantitou a kvalitou. Kvantita má prostě vždy navrch. Je to trochu začarovaný kruh a už já sama si v tomto odstavci několikrát protiřečila. Je to všechno strašně složité!

Nejraději bych se odstěhovala někam na venkov, někam daleko předaleko od civilizace, kde by se dal žít spořádaný farmářský život. Takových míst už je ale málo. A upřímně, nedokážu si sebe představit, jak porážím vepře nebo krávu a pak jejich maso jím. Jednou se mi podařilo šáhnout na mrtvého kapra v igelitce - neměla jsem daleko k slzám, když jsem ho viděla ho ostatní jíst, já jsem to nedokázala. Ano, navadí mi vidět to maso, holé maso, ale dotknout se ještě celého tvora, vidět ho, nést ho po schodech a dávat do ledničky, cítit váhu jeho mrtvého těla. Je prostě jednodušší jít do obchodu a koupit si naporcované maso.

A taky jsem nepochopila, proč se vlastně ředí mléko? Aby nebylo moc tučné? Nebo.., já opravdu netuším. Jaký to má smysl? My samozřejmě taky kupujeme polotučné mléko, i když mi vlastně nedochází proč. Dá se tomu ještě říkat mléko? Můžu říct, že jsem kdy pila mléko? Možná tak mateřské, ale to pravé od krávy opravdu ne.

Proto si také vážím naší zahrady, kde máme jabloně, třešně, višně, hrušně, švestky, malinovníky, ostružníky, rakytníky. Všechno, všechno to je bez postřiku. Bez chemikálií. Ano, tak jako my všichni to je zamořené znečištěným vzduchem, ale končeně pro jednou si mohu říci, že jím něco opravdového. Poslední dobou mě velmi láká si dělat vlastní potraviny, počínaje müsli, přes šťávy a konče čokoládou. S tím müsli by mi to i mohlo jít, i se šťávami, ale třeba s tou čokoládou budu muset použít ,,cizí" suroviny s oněmi chemikáliemi. Ale pokusím se to udělat co nejméně chemické. Jenže je to těžké, když máte chemii i ve vodě v kohoutku. Ale pochybuji, že to bude dobré, protože umělá dochucovadla jsou přece mnohem lepší, nemyslíte?

(Je to naglicky, ale pokud se na to necítíte,
v nastavení ve videu si můžete najít české titulky.)

Vlastně si někdy říkám, jestli všichni nejsme jen urpostřed nějakého výzkumu. Že všechny ty události z jiných zemí jsou vymyšlené, samotné jiné země jsou vymyšlené. Ano, tohle už je opravdu hodně konspirační, ale vemte si, jak můžete vědět, řekněte mi jak, že vám ve zprávách a v novinách říkají pravdu? Nemůžete. Vlastně my, řadoví občané, nic nevíme jistě. Tohle už opravdu zavání 1984... Možná je to všechno jenom hra. Jak můžu vědět, že můj názor na něco je opravdu můj vlastní názor? Možná ani to nemůžu vědět s jistotou. Budu o tom asi muset napsat knížku, jinak se zblázním.

Jak to mají lidé, kteří nepřemýšlí, jednoduché...

P.S.: Pokud nechcete upadat do konspiračně filosofických depresí tak, jako já, tak nečtěte ani Dárce, ani 1984 ani se nedívejte na video. (Ale stejně to, i přes tu všechnu bezmoc, stojí za to!)
Vaše Es zahlcená konspiracemi

Ještě jsem jen chtěla sdělit, že když jsem už článek měla dopsaný a snažila se to uložit do rozepsaných, tak mě to vyhodilo z blogu (naštěstí jsem ukládala jenom poslední dva odstavce). Jo, začala jsem panikařit, asi deset minut se mi nešlo přihlásit. Konspirační mašina v mé hlavě začala pracovat na plné obrátky. No, kdyby byl tento blog zanedlouho zrušen, víme proč! :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ASH ASH | Web | 24. dubna 2015 v 20:31 | Reagovat

Vyhledala jsem si to video a musím říci, že je opravdu zajímavé.
Občas přemýšlím o naší údajné svobodě a začínám si uvědomovat, že s tou svobodou to není tak, jak se zdá. Říkají nám, kdy se máme začít učit, pokud nezačneme, přijde sankce. Nyní zasahují i do našeho zdraví. Rozhodují o očkování, o alternativní medicíně apod. Ani o vlastní smrti rozhodovat nemůžeme.

Jinak, platíme za všechno i za věci, které by měli být volně dostupné. A když se člověk blíže podívá na to, co platí, tak zjistí, že nejvíce peněz prakticky dává za daně. Čekám, kdy začneme platit za to, že si vůbec dovolíme nadechnout.

2 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 25. dubna 2015 v 9:47 | Reagovat

Nejhorší je, že nad tím nemáme vůbec žádnou moc, protože svět je moc veliký. Nevědomost je síla, hlásá se v 1984. Ale zase, kdyby se opravdu podařila uskutečnit ona volnost a svoboda, jež jsou prezentovány ve videu, zavládla by naprostá anarchie. Každý by si bral, co chce a žádné zákony by mu to nezakazovaly.

3 ASH ASH | Web | 25. dubna 2015 v 11:55 | Reagovat

[2]: To je pravda. Určitá pravidla či omezení jsou nutná, ale nic se nemá přehánět. Podle mě se však nic nezmění, leda tak k horšímu. Nemůže se totiž nic zlepšit, když stávající stav většině lidem vyhovuje.

4 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 25. dubna 2015 v 16:15 | Reagovat

[3]: Má to až moc hluboké kořeny. Holt začarovaný kruh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama