Stravujte podle chuti!

Nový plastový kamarád

4. března 2015 v 19:02 | Es |  nechutný kecy
Vždycky jsem se zajímala o zachycování okamžiků. Už od mala jsem chtěla točit na kameru, když nás točili rodiče. A strašně ráda jsem fotila, a doteď ráda fotím. A jak předchozí článek říká, u babičky na mě čekala nádherná Flexareta - ta pravá zrcadlovka.

(Na konci článku vám ukážu nějaký fotky z digitálního foťáku, abyste si mohli udělat obrázek o mém "umění" :D)

A nedávno jsme navštívili strýce, který byl šíleně nadšený, že fotím Flexaretou (mimochodem už v tom mám filmek, ale nemám expozimetr a musím clonění světla pouze odhadovat a zatím nemám stativ... takže chci vidět, jak ty fotky budou vypadat, pak vám nějaké ukážu :D). A vytáhl люби́тель 2. Neboli česky Milovník 2 či snad Amatér 2 (ty překlady se trochu rozcházejí, ale vemte si, že se to čte lubitel, takže pro Slovany to asi bude vždy milovník... ^-^). To jest zrcadlovka zrobená v SSSR, kdo se vyzná, tak pro něho to je mechanická dvouoká zrcadlovka. Musím se přiznat, že věcem ohledně foťáků moc nerozumím, ale občas se mi podaří opravdu pěkné fotky. Pár z digitálního vám sem na konec článku přiložím a poduďte sami, jak to vypadá, pokud jste odborník, řekněte mi co dělám blbě. :D

Lubitel 2 rozhodně není tak dobře referovaný jako Flexaret, je z nějakého druhu plastu, myslím bakelitu. Ano, SSSR asi chtěla ušetřit a tak udělala zas něco z plastu, i když nevím, jestli byl v té době dražší plast nebo kov. Nicméně materiál Lubitele jde poznat velmi snadno - je strašně lehoučký. Pokud máte porovnání s Flexaretou, přijde vám jako pírko.

A tady ho máme:
foceno mým úžasným mobilem, který nedokáže zaostřit


a tady už s Flexaretou

Co jsem tak četla, asi to nebude úplně tak kvalitní foťák, ale zkusit se to může, kdo ví, jestli ještě vůbec bude fotit. Ale staré dobré mechanické věci většinou vydrží déle, než ty nové digitální, nemyslíte?

A slíbila jsem nějaké fotky z digitálního foťáku (úplně obyčejný Canon SX120 IS), takže tady je máte. Líbí se vám některé?
nehty kopáče hlíny
Už se moc těším, až mi vyvolají fotky z Flexarety. Ale ještě nemám profocený celý filmek - ještě 6 snímků z 12 zbývá. Takové fotky se musí šetřit, jedna vyjde na opravdu hodně korun a také hlavně jakou má pomyslnou hodnotu!

Vaše ,,fotografka" Es
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama