Stravujte podle chuti!

Flexaret IV

19. února 2015 v 19:41 | Es |  nechutný kecy
Konečně mě někdo dokopal k napsání článku o babiččině fotoaparátu! Ač o tom nevíš, děkuji moc Steeve. Napsal jsi totiž článek o fotografování a já ten svůj článek, co mám v hlavě už pár dnů, málem napsala do komentáře.
Mno. To byla jakás takás předmluva a teď k věci.

Je to už pár dnů, nejspíše týden, co jsem u babičky pár dní přebývala. Tu jsem si vzpomněla na starou zrcadlovku, co má babička v almaře. Tož uzmula jsem si ji domů s babiččiným vřelým souhlasem. A teď smutně Flexaret stojí na stole, čekaje na vzkříšení.


Musím Flexaret vzít k odborníkovi. Doufám, že to nebude stát majlant. Četla jsem už spostu doporučení na internetu, jaký že filmek se může používat. Moc moudrá z toho nejsem, jelikož jsem všechny názvy zapomněla... A také se to bude muset vyvolávat ,,postaru", což znamená jedno - peníze. To je na tom nejhorší, že musíte obětovat mnohem více peněz, než-li kdybyste žili v době, kdy Flexaret IV byl současný model. Jakmile máte rádi něco starého a chcete to uchovávat v chodu, znamená to peníze. Protože kde se dneska dá sehnat starý gramofon s troubou? Sežene se, ale za pěkně tučnou cenu. I když, možná jsem jenom pořádně nehledala.

Já totiž miluji staré věci!

Dnes se tomu říká vintage, retro. Jenže mě nejde o styl, mě nejde o to, abych byla kůl. Mě se to prostě líbí. Ta vůně starých knížek! Ty staré fotky, úžasné ozdobné okraje, všichni tam vypadají tak nádherně! Strašně moc bych chtěla mít někde nějakou starou půdu, kde bych mohla najít nějaký starý hudební nástroj - trubku, klarinet, cink, housle! Třeba svou vysněnou půdu někdy najdu...

Aspoň vám ukážu, jak vlastně Flexret IV vypadá! Protože když se dneska řekne zrcadlovka, je to něco úplně jiného.


Tento typ se začal vyrábět roku 1955 (dle Wikipedie). Víc vám k tomu asi neřeknu, jen že s tím fotil děda a babička neví, kde je spoušť. Já to teda také nevím, ale na internetu jsem získala podezření, že je to ta páčka vedle objektivu, tak uvidíme.

A ještě něco. Šíleně, ale šíleně mě štve, že je teď v módě polaroid! Chtěla jsem ho už od mala, protože ho měla jedna hlavní postava z mé oblíbené knížky, a naprosto mě uchvátilo, že to udělá fotku hned. A teď ho chce každá pipna. Jenže, zase jsme u toho - jeden papírek na fotku do polaroidu stojí 50 kč. Ale v tom je to kouzlo! Nechci teda opakovat Steeva, ale ta fotka má potom mnohem větší hodnotu! Ne tu materiální, ale ,,duchovní", citovou. Nebudete si fotit kdejakou blbost.

Ale polaroid je stále můj sen, peču na to, že je to moderní!

Takže mi držte palce, myslím, že v příštích týdench bych mohla zavítat do obchodu s fotoaparáty a vezmu s sebou Flexaret!

Vaše staromilka Es
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 26. března 2015 v 14:01 | Reagovat

Ou, díky :D Rád jsem ti byl inspirací, i když popravdě nevím, co přesně tě v tom mým salátu myšlenek tak nakopnulo :D

Tvůj staronovej foťák vypadá ukrutně božsky. Fotky z něj určitě stojí za ty nervy, se kterými je je třeba vyrábět.

Navíc na tom krásně vidíš, že starý věci nejsou jenom na vyhození. Teprve čas dělá z mnoha věcí ty pravé poklady - teda kromě školních svačin :D

2 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 26. března 2015 v 17:36 | Reagovat

[1]: Tvůj salát je prostě inspirační :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama