Stravujte podle chuti!

Loni i předloni týrají mě

16. prosince 2014 v 18:19 | Es |  Psaní
Je 16. prosince, lehce po hodině šestnácté, a já zrovna vstupuji na hrbolatý asfalt chodníku. Stísněný trolejbus, který mě na konečnou dovezl, zapípá na rozloučenou a ztratí se v dáli. Schoulená v kabátě vyrážím domů.
Prodírám se hustou, snad smogovou, mlhou. Krk lépe ovinu si šálou. Sluneční paprsky se již rozloučily s povrchem zemským; na cestu mi svítí jejich stíny. Rozhlížím se obezřetně okolo, zda snad na mě někdo nečeká na rohu s palicí. Naslouchám, zda snad za mnou kroky se neplouží. Místo toho však ozývá se vzálený zpěv ptáků. Podivím se nad přítomností jarních zvuků a pokračuji dál dlážděnou cestičkou, jež lemují zelená traviska.
A tu ptám se - snad se mi to jen zdá? Kde zima je, zlá, ty bílé vločky, co mi mají padat do vlasů a na ramena, kde jsou, kde? Kalendářík už z půlky snědený mám, jenže ony tu nejsou. Už minulý rok se zpozdily, a i předloni!
Tu cinkání rolničky slyším! Že by mraky sněhové se blížily? Ba ne, to jen má přezka na botce zvoní, vysmívá se mi.
Vždyť jsme byli domluveni, že přijde, spolu se svatou nocí se skloní! Kolik stupňů asi je na teploměru? Šest, dest? Nechci to vědět. Znechucuje se mi jeho lhostejnost, copak on neslyšel mé přání ve Vídni? Svou korunu jsem hodila do Krásné studny, na rtech prosbu: Prosím, prosím ať na Štědrý večer sněží!


Es
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viallen Viallen | Web | 27. prosince 2014 v 19:44 | Reagovat

Hej, ja som žiadala to isté. U nás je už síce mráz, ale po snehu ani stopy...Mám pocit, že zimu, akú si pamätám z detstva  asi ani nezažijem...I keď. Ako to dobre poznám, príde marec a snehu bude toľko, že ho budem neznášať....

2 Ten opeřenec Es Ten opeřenec Es | Web | 28. prosince 2014 v 19:47 | Reagovat

[1]: U nás už je na rovných plochách trochu toho poprašku, leč přišel až na Štěpána. A ty březnové vločky mi tak protivné jsou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama