Stravujte podle chuti!

Sen?

19. října 2014 v 13:30 | Es |  cosi o hudbě a knižkach
Je to snad sen? Tak zněla moje první myšlenka, když jsem se dozvěděla o ,,akci", která se pořádá v jednom obchoďáku u nás. Zdali nazvat akci Přines knihu - odnes knihu akcí, to je ve hvězdách.
Když jsme tam totiž přišli, seděla tam jedna holka-slečna-ženská, která to tam ošéfovávala, a četla si nějakou knihu. Mno, jo, nikdo nikde.

Byly tam jakési supr čupr moderní police, dřevěné desky zastrkané do kovových konstrukcí (?), které se pohnuly, když jste do nich trochu drkli. Podařilo se mi tam shodit pár knih, ale tý holce-slečně-ženský taky, tak co.

Byly tam samé antikvarijí knihy (vyjma Erebosu od U. Poznanski!), ale my jsme tam taky nesli podobné kousky.


Obětované

Aštar Šeran knížka 2x (autor: nejspíš samotní vesmírní lidé)
Velmi hodnotná kniha, doporučuji si přečíst! Sic s těžkým srdcem, obětovala jsem ji pro větší dobro. Ach, doufám, že si povede dobře a bude dál sloužit druhým.

Vražda jasnovidce Hanussena (autor: V. P. Borovička)
Erik Jan Hanussen, vlastním jménem Heřman Steinschneider, někdy označovaný jako "Hitlerův jasnovidec", byl od počátku své kariéry obětí pohnuté doby 30. let 20. století. Svůj úspěch založil na lidské důvěřivosti, naivitě, hlouposti, touze po tajemnu. Ze zcela neznámého hochštaplera se díky své prohnanosti a umění podvodu vypracoval až do nejvyšších kruhů. Jeho touha přiblížit se mocným se mu ale nakonec stala osudnou, když po požáru Říšského sněmu byl jako nepohodlný svědek nacisty zavražděn.

... Tahle kniha vlastně zní dost dobře. Já jsem ji totiž ani nečetla, ale teď, když o ní něco hledám, tak... sakriš.

Získané

Obrazy z dějin národa českého (V. Vančura)
a

Přemýšlela jsem ještě nad jskousi francouzskou knížkou v originále, že bych si je přečetla, až budu umět trochu lépe títmo jazykem, ale nakonec rozhodla moje vlastenecká duše. Ještě jsem to nečetla, ale řekla bych, že to bude poněkud náročná knížka... ale to by ta francouzkská byla asi taky.

Vaše Es(inka)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama