Stravujte podle chuti!

Den šestý: Oblíbená YA kniha

7. září 2014 v 19:45 | Es |  Třicetidenní knižní výzva
Promiňte mi tu přestávku, hned to vynahradím. Více se dozvíte na tn.cz :D v článku Sekání hlav aneb proč jsem teď na Exploreru.

Tak Young Adult, yo? Hm... (napadá mě hned několik: Hunger Games, Kostičas nebo Serafína, ...), ale já si vyberu:

Tetování krví: Lampáři
David M. Cornish

Ach achich ouvéj, tož musim si vybrat jenom jednú...
Tak a jdeme ke knížce...

Tohle je druhý díl trilogie Tetování krví. A pokud by vás to zajímalo, třetí... díl... ještě... nevyšel! Gaaah!
(Plánují to na rok 2014, tak uvidíme, ale kdesi kamsi jsem četla větu ,,Na začátku roku vydáme reedicidvou dílů a poté třetí díl.´´ - ó ano, jasně. Zajímalo by mě, kdy poté...)

Když si musím vybrat jen jednu knihu, rozhodla jsem se právě pro tuto, nikolivěk pro první díl Začátek cesty. Proč? Konečně se hlavní hrdina dostal k vysněným lampářům! Ano, ta cesta, která byla v prvním díle, byla také zábavná, opravdu, ale lampáře jsem si jednoduše oblíbila a s nimi i knihu pojmenovanou po nich.
A Rosamunda mi byl sympatický; po pravdě řečeno, já si většinou hlavní postavy v knížkách oblíbím a on, ano on - Rosamunda, nebyl žádnou vyjímkou.
D. M. Cornishe bezmezně obdivuji. Měl to celé promyšlené - přes města, mapy, octové moře a všechny možné i nemožné "bojovníky" s příšerami, přes tetování až po šestnáct měsíců v roce (všechny pojmenované) a Rosamundu s jeho jménem.
Knihu jsem četla před více, než rokem a už si bohužel nepamatuji všechny detaily, ale to nic neubírá mému úsudku nad luznou a čarovnou dokonalostí tohoto díla.
Nemůžu se dočkat třetího dílu.
A hlavně - vřele doporučuji si knihu přečíst! I když, kdo nemá rád šálek kávy plný příšer, lidské kůže, prasečích hlav, padajících hořících schodů pod nohama... ne, není to drsná kniha, nýbrž všechno je to tam hezky zapracované a má to smysl, ne jako u laciných krváků. Hlavní úděl Tetování krví není nadělat co největší spoušť vašemu žaludku, nebojte se a uhánějte do knihovny!

Post scriptum: Omlouvám se, že ke knihám ve výzvě nedávám žádné atonace. Nicméně přepokládám, že pokud vás kniha obálkou, nebo snad mými kecy, zaujme, zvednete prsty nad myš a klávesnici a vyhledáte si ji sami. Promiňte a taky díky.

rosamundsky naladěná Es
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama