Stravujte podle chuti!

Percy Jackson: Zloděj blesku

4. srpna 2014 v 19:13 | Es |  Filmy
Předmluva
Ach ne, proč já? Věřili byste tomu, že jsem omylem klikla na červený křížek u této karty a smazala se mi tak celá práce, protože jsem to psala najednou a ještě to neuložila? Musela jsem to napsat znova. Tomu se říká demence.

Film: Percy Jackson: Zloděj blesku
Režisér: Chris Columbus (už jenom to jméno... )
(podle knihy Ricka Riordana Percy Jackson a Zloděj blesku)
Poster k filmu Percy Jackson: Zloděj blesku

Antonace z csfd.cz
Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.
Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji.

Magickou hůl ukrývající blesky - počkat, jako vážně?


Co na to ČSFD?
Modrá barva sice Percymu sedí, ale musí se smířit, že se s tím pojí i nízké hodnocení - směšných 57% !
Je známo, že se to tam hemží samými škarohlídy, ale protentokrát jim jejich verdikt schvaluji.

Zpracování příběhu
Po skončení filmu jsem měla v hlavě vymeteno až na jednu otázku: Co to sakra...?
Ne, ne a ještě jednou ne! Překopané, přehrabané, převychované a bohové ví co ještě. Ač v tom měla prsty i Kanada, bylo to celé zamerikazované.
Nemám slov.

Co je špatně..?
Všechno.
... na Percym?
Poster k filmu Percy Jackson: Zloděj blesku


No především to, že v prvním díle mu má být 12 let! Kdežto páni američani z něho udělali asi 16ti letého floutka, který svléká očima Annabeth (ne, že by se tak sama nechovala). Taky mě štvalo, jak tam na začátku měl ty sluchátka v uších, což se mi (nevím, jak ostatním, kteří četli knihu) k němu moc nehodilo, ale zřejmě to mělo značit jeho nepozornost.
Musím však uznat, že výběr herce je více než podařený. A co, že má Logan Lerman modré oči, namísto zelených? Kdo dneska má zelené oči (*silně kašle*)? Stačí se podívat na oči Daniela Radliffea. A co, my potterheadové jsme se přes to s těžkým srdcem přenesli a šli jsme dál.

... na Annabeth?
Poster k filmu Percy Jackson: Zloděj blesku


U ní je mi věk už skoro jedno! Dvanáct, nebo šestnáct, vem to čert, ale filmaři nějak pozapomněli připsat do pozvánky na casting, že hledají blonďatou herečku. Také by si nemusela tolik malovat oči, poněvadž s jejím skvělým makeupem vypadá jako neživá fúrie (na tomto obrázku to není vidět...). Také se mi nelíbilo, jak na koci dělala, jako že chce Percyho políbit, aby vyhrála souboj. Ti dva by se měli trochu klidnit, protože se dají dohromady až v posledním díle! Ale to páni američani asi nevydrži tak dlouho čekat.


... na Groverovi?

Poster k filmu Percy Jackson: Zloděj blesku
Groverův věk by celkem seděl - měl být starší, než Percy. Ačkoliv netuším, kolik mu režiséři přidělili let, samotnému herci Brandonu T. Jacksonovi (hezká shoda jmen, že?) je momentálně 30 let, vypadal přece jenom starší. Pokud si ovšem csfd.cz nevymýšlí....
Co nesedělo je na první pohled barva pleti. Nevím, co je to teď za trend, ale všude cpou černochy. Například si nepamatuji, že by Cinna v knize Hunger Games měl tmavou barvu pleti. Nu co se dá dělat. Nemám nic proti černochům a jim podobným, ale je to zvláštní, když se postavě ve filmu změní barva pleti. Nicméně, film jsem viděla s dabingem a ten Groverův mě málem dohnal k slzám! Byl to ten typický tuctový pro černochy. Podívejte se na toto video a přetočte na 0:22 - http://www.youtube.com/watch?v=Z12dr4306i4. Upozorňuji, je to na vaše vlastní nebezpečí!


Dále mám takové tušení, že vynechali pana D. alias Dionýse. A zklamalo mě, že Poseidon neměl tu květovanou košili a bohové vypadali jako motorkáři, přitom jediný, kdo měl mít takouvou vizáž, byl Áres. Cheirón měl být "bělouš". A ta Persefona! Chovala se hodně lehce; proč proboha museli nechat Grovera se tam s ní xxxxx -.-
No a ty perly - eh? Už je to hodně dlouho, co jsem četla knihu, ale žádné perly si nepamatuji...
A ten Anaklusmos... takové tintítko jsme si opravu nepředstavovala.

Efekty
Tady musím pány američany pochválit! Krása, krása! Ta voda při boji s Lukem (ty okřídlené boty, se kterýma létal Percy, měly být očarované právě Lukem, ale co, už víte, že to mají celé překopané...)! A ta ohnivá podoba Háda v táboře. Pěkné, pěkné.

Konečné zhodnocení
Za efekty, Luka, Percyho a za... název dávám:

2/6Slovo na konec
Film sám o sobě by nebyl tak špatný, možná, že bych si ho i oblíbila. Jenomže je to film podle úžasné knihy. Hodnotím tedy film podle knihy, ne sám film o sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama