Stravujte podle chuti!

Percy Jackson a Zloděj blesku

3. srpna 2014 v 20:05 | Es |  Knihy
Předmluva
Ano ano, už je to tak. Vybrala jsem si první díl o polobozích jako první knihu, protože hned k tomu můžu krásně zhejtovat filmovou verzi a zároveň oslavovat knihu.

Kniha: Percy Jackson a Zloděj blesku
Autor: Rick Riordan
Percy Jackson – Zloděj blesku

Antonace
Jmenuji se Percy Jackson…
Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval…

Antonace poněkud prozrazuje děj, takže doporučuji si ji přečíst a zapomenout, pokud jste ještě nečetli první díl této pentalogie a máte rádi překvapení.


Jak je příběh zpracován?
Postačí jedno slovo - skvěle! Děj má spád a nemohla jsem se odtrhnout od čtení. I styl psaní byl pěkný. Ich forma, ve které vás Percy oslovoval v druhé osobě jednotného čísla (ti, tobě, ty atd.), krásně vtáhla do děje, že jste měli pocit, jako kdyby tento polobůh seděl vedle vás v lavici ve škole (nebo někde jinde, kde zrovna čtete) a šeptem vám vyprávěl svá dobrodružství.
Navíc má kniha poměrně velká písmena, a tak ji budete mít závratnou rychlostí přečtenou, když se do toho dáte.

Co obálka?
Mno... už jsem viděla horší. A pokud si chcete vypálit oči, stačí ji správně nasměrovat na jakýkoliv zdroj světla a máte po očích! Trošku přeháním, ale ano, obálka se doopravdy leskne. A také je to takový ten svlékací obal, ale bohužel vám neřeknu, co je pod ním, jelikož jsem měla Percyho vypůjčeného z knihovny, kde knihy příhodně balí do průhledných obalů a nikdy se nedozvíte, co je pod originálními přebaly knih ukryto.
Obrázek sám je zvláštní, ale logo a název knihy spolu s nápisem chlapec - polobůh - hrdina se vydařily a tak dávám:

za obálku 3/6

Konečně něco k ději (nechci spoilerovat, takže toho moc nebude...)
Jak už bylo řečeno napsáno o několik odstavců výš, děj má spád a jste vtaženi do děje. Trochu mě štve, že se děj odehrává v New Yorku v nejlepší zemi na světě v USA! Nemám ráda usáky, promiňte . Riordan to poté vysvětlí dosti opodstatněným faktem a tak jsem to nechala být a milenci USA radujte se!
Jak už je jasné z antonace, autor zamíchal dohromady starověkou mytologii a dnešní svět mrakodrapů a bot značky Reebook (tahlencta reklama mě tam opravdu pěkně bila do očí).
A trefa do černého! Stal se z toho světový bestseller.

Také bych chtěla mít takové dobré nápady, které se uchytí... no uvidíme, že Slešno Gi?

Líbilo se mi hlavně ztvárnění bohů a dalších mýtických bytostí. Plus pro mě je ještě hezký vozík Cheiróna profesora.
Konečné hodnocení tedy zní:

5/6


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama